سین سین

حدود دو ماه و نیم پیش اینجا در مورد پیش فروش سکه تو بانک نوشتم. حدود 10 روز پیش بود که دیدم قیمت انس جهانی طلا داره به شدت میاد پایین، اینقدر اومد پایین که قیمت سکه‌هایی که از بانک میگرفتیم با محاسبه مالیات بر ارزش افزوده‌اش بیشتر از قیمت بازار میشد. منم تو این شرایط رفتم و پولم را پس گرفتم. حتی چند روز بعد از پس گرفتن پولم قیمت‌ها داشت می‌اومد پایین و این باعث میشد که من برای خرید طلا اقدام نکنم.
فکر کنم دوشنبه ساعت 9:15 شب دیدم یا ابرفرز قیمت انس آنچنان اومد بالا که چشمام چهار تا شد. منم تو همون موقع شب سریع رفتم که جلو ضرر را بگیرم، وقتی رسیدم بازار هنر، تقریبا اکثر زرگرها داشتن می‌بستن، دیگه فقط تونستم چند تا ربع سکه سال پایین بخرم.
گذشت و فردا قیمت طلا تو بازار ما هم اومد بالا. بدی ماجرا میدونین چیه؟ موقع پیش خرید، خاله‌ام گفت که 2 تا نیم سکه هم برای اون بنویسم. و با این شرایط حالا من علاوه بر ضرر خودم ضرر اون را هم میدادم.
دیگه منم که دیدم اوضاع به ضررم تموم شده رفتم و دیشب با همون ضررهای کلان با پولم خرید کردم.
فقط نکته‌ای را که متوجه شدم این تفاوت فاحش قیمت بین سکه‌های سال پایین با سکه‌های سال 1386 هست. مثلا الان قیمت یه دونه سکه 1 گرمی برابر یه ربع سکه سال پایینه. از این نکته میشه این استفاده را کرد که برای کادو اگه خواستین به کسی یک گرمی هدیه بدین، خب به جاش ربعی سال پایین هدیه بدین، تازه میگن یارو ربع سکه داد. زبان
___________________________________________________________________
+ برای روز پدر هم این را به بابام کادو دادم. اصنم مسخره کردن نداره. بابام هم خیلی خوشش اومد. آخه ما یه عادت داریم برای به صرفه بودن قیمت، مثلا میریم میوه زیاد خرید می‌کنیم بعد اون را بین خودمون و داداشم و همسایه‌مون تقسیم می‌کینم. بعد این تقسیم کردن با اون ترازوی جهاز مامانم که دقیق نیست باعث می‌شد بابام گله‌مند باشه از ترازومون.
دیگه این شد که بابام هدیه‌اش را دوست داشت.
جمعه ۳ خرداد ۱۳٩٢ || ۸:٢٠ ‎ب.ظ || نظرات () ||


 نویسنده : سین سین