سین سین

شاید شما هم از این دست جملات زیاد شنیدین: "22 دقیقه در روز کار مفید کارمندان ایرانی" ،  "ساعت کار مفید هفتگی ایران؛ 11 ساعت!" ، "چرا زمان کار مفید در ایران پایین است؟"
از وقتی که در شهرک کار می‌کنم همیشه به خودم می‌گفتم این جملات جزء حرفای صد من یه غاز هست. حالا شاید بعضی از همکارام اینجوری باشند مثلا این حمید که کنار من میشینه صبح به صبح و ظهر به ظهر سرش تو فیسبوکه ولی برای من یکی که اصلا صادق نیست. من وقت هم کم میارم چه برسه بیکار باشم.
در سه روزی که قبل از تعطیلات عید فطر سرکار رفتم سرم به شدت خلوت بود اینقدر خلوت بود که از بیکاری خسته می‌شدم. نه به شدت جملات اول پست ولی حداقل دو سه ساعت از زمان کارم به وب گردی، مرتب‌کردن چیزهای توی فلشم و دسته‌بندی کردن فایل‌های توی گوشیم طی شد.
اینجا بود که به این نتیجه رسیدم خب شاید کار نیست که این جملات در مورد کارمندا گفته میشه. مثلا من که کار ندارم چیکار باید بکنم که میزان کار مفیدم بالا بره؟

خبر رسیده که جناب رییس در هفته آینده به مدت 10 روز به دلیل امتحانات پایان ترم ارشدشون، تهران تشریف دارن. پس انتظار میره به شدت این بیکاری‌ها افزوده بشه. 
-------------------------
سه‌شنبه هفته پیش برای قدردانی از زحمات خادمین اعتکاف که در مسجد.فرشته برگزار شده بود افطاری دادن. حالا اینکه چرا به من گفته بودن بیا برای خودمم سواله.
ساعت 8 شب در حالیکه خواب بودم و 15 دقیقه به اذون مونده بود وحید بهم زنگ زد پس کجایی؟ گفتم خوابم، حال ندارم بیام. دیگه از بس اصرار کرد و گفت اگه نیای میاییم در خونتون میبریمت قبول کردم بیام.
رفتم و خوش گذشت. دستشون هم درد نکنه.
چیزی که بیشتر از همه چیزا خوشاینده، دیدن دوستایی هست که خیلی وقته ندیدیشون. چیزی که شاید خود اونا زیاد بهش اهمیت نمیدن البته شاید بهونه کار و زندگی و نداشتن وقت خالی باشه. ولی فکر نمی‌کنم یه نفر اینقدر سرش شلوغ باشه که نتونه سالی سه چهار مرتبه دوستاش را ببینه.
در هر صورت دوستایی مثه فرزاد و مسعود.ج زا دیدم.
-------------------------
به لطف بر و بکس داخلی، بلاگ چرخونی ایجاد شده که نتیجه اون رو در سمت راست وبلاگ من می‌بینید. اگه کسی دوست داره داشته باشه به وبلاگستان سر بزنه.

شنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩٢ || ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ || نظرات () ||


 نویسنده : سین سین