سین سین

اواخر هفته پیش نتایج کنکور دانشگاه آزاد اومد و منم فهمیدم اون رشته‌ای که کنکور دادم قبول نشدم. پس انگار چاره‌ای جز ادامه تحصیل در رشته فعلی ندارم.

بر عکس من، داداشم به میمنت و مبارکی کنکور قبول شد. خوشحالم که رشته‌ و جایی را که من بهش پیشنهاد داده بودم قبول شد. کلاساش هم فقط پنج‌شنبه‌هاست.

با توجه به قبول نشدنم رفتم سراغ انتخاب واحد. همچنان دانشگاه اصرار به برگزاری کلاس‌ها در طول هفته داره و از دوشنبه تا چهارشنبه کلاس‌ها را برگزار میکنه.

سه جور میتونستم واحد بردارم و با سه جور رفتار نسبت به شغلم.
پیشنهاد اول این بود که کارم را ول کنم و ظرف 9 ماه (دو ترم) 28 واحد پاس کنم و فقط پایان‌نامه‌ام میموند که پایان‌نامه‌ هم مشکل و درگیری خاصی با کار نداره.
پیشنهاد دوم این بود مثه ترم قبل مثلا 12 واحد بردارم و کلاس‌ها را چند تا در میون شرکت کنم. شاید هم اساتید حذفم نکردن و منم تونستم پاسشون کنم.
پیشنهاد سوم این بود که مثلا 6 واحد در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه ساعت 4:30 به بعد که ساعت کاریم تموم میشه بردارم. و همینجوری آهسته آهسته واحد پاس کنم.

خب باتوجه به اینکه من هر کاری بکنم و اون کار یه ذره اشتباه باشه، میشه پتکی که از طرف خونواده به سرم زده میشه، تصمیم را سپردم به اونها.

نظر خودم پیشنهاد اول بود. من 9 ماه فاصله گرفتن از کار را یه فرصت میدونم. فرصتی که باعث بدست آوردن وقت میشه و میشه علاوه بر ارتقای تحصیلی ارتقای سطح اطلاعات عمومی را هم بالا برد. مثلاً من چون به قدرت دونستن زبان دوم در هر شغلی پی بردم ترجیح میدم حتی شده یکی دو سالی را به این امر اختصاص بدم. ضمن اینکه شغل فعلیم به جز دور کردن من از تخصص رشته‌ام و انجام دادن کارهایی که امکان نداشت در حالت عادی انجام بدم چیز دیگه‌ای برای من نداشته.

اما همونطوری که پیش‌بینی میکردم خونواده پیشنهاد سوم را انتخاب کردن. تنها دلیلی هم که میارن اینه که بیکار نشم! میگن آدم نباید که شغلش را از دست بده. (من این انتخاب را کاملاً طبیعی میدونم. خب هر چی باشه اونها نزدیک 30 سال در آموزش و پرورش کار کردن و هیچ وقت به چیزی تحت عنوان خروج از اون فکر نکردن. به جا‌به‌جایی فکر کردن ولی به خروج نه)

البته من جوابشون را این دادم که امکان نداره من بیکار بشم. شاید درآمدم خوب نباشه ولی بیکاری معنایی نداره. اونا هم گغتن نخیر و تصمیمت اشتباهه.

حالا جالب اینه که 2 واحد از 6 واحدی که برداشتم، به دلیل اینکه تعداد کمی برداشتنش ممکنه حذف بشه. بعد میمونه فقط 4 واحد.

میپرسم اگه 4 واحد هم موند همینجوری ادامه بدم؟ میگن بله دیگه! میگم پولش پس چی؟ نزدیک 2 میلیون برای هر ترم باید بدم. میگن اشکال نداره ما کمک میکنیم. منم گفتم من کمک شما رو نمیخوام.

این شد که فعلا طبق نظرشون انتخاب واحد کردم.

--------------------------------
آخ جون مادرجونم راه میره. هر چند آروم آروم ولی خیلی خوبه. الان هم دیگه مامانم و خاله‌هام مادرجونم را میارن خونه‌هاشون. چند روزی میشه که شیفت‌های 12 ساعته‌شون انجام نمیشه.
الحمدلله 

پنجشنبه ٢۱ شهریور ۱۳٩٢ || ٧:۱٤ ‎ب.ظ || نظرات () ||


 نویسنده : سین سین