سین سین

نمی دونم عادت خوبیه یا بد ولی من عادت دارم آخرین ورژن هر نرم افزاری را چه برای کامپیوتر و چه برای تبلتم بگیرم. یعنی مثلا اگه ورژن یه نرم افزاری باشه 6.1.0002 بعد ورژن 6.1.0003 اون بیاد، من باید اون را دانلودش کنم چون عقیده دارم حتما تغییرات مثبتی تو اون اتفاق افتاده که سازندگانش نسخه جدیدتر را هر چند با تغییرات اندک منتشر کردن (البته این مثبت بودن همیشه اتفاق نمی افته).
یکی از لذت های دنیوی من کرک کردن نرم افزاره یعنی وقتی به یه نحوی لایسنس اون نرم افزار را قانونی می کنم کلی عشق می کنم.
خلاصه این مرض دانلود آخرین ورژن افتاده تو جونم و ول کنم نیست. الان هم مرض داشتن آخرین ورژن ویندوز و آفیس افتاده بود تو جونمون که برطرف شد. دیروز هر دوتاییش را نصب کردم.
در ادامه مطلب نظرم را در مورد این دوتا گفتم، تا زمانی که ورژن های بعدی اومد بیام ببینم نظرم در مورد تکنولوژی جدید امروز و قدیم فردا چی بوده. خوندن ادامه مطلب فقط به خودم توصیه میشه. متفکر

چیز عجیبی که هم در مورد ویندوز 8 و هم آفیس 2013 بود  این بود که برای نصب و ورود به اون حتما باید اکانت ایمیل مایکروسافت (hotmail یا live) را داشته باشی که به نظر من این مجبور کردن یه فرد به استفاده از این سرویس ایمیل یه جور نامردیه چون خود من ایمیل شخصیم با اینا نیست و مجبور شدم یه ایمیل جدید بسازم.

 

Windows 8
به نظرم من مهمترین تغییر تو این ویندوز حذف دکمه استارت هست. یعنی من خودم را کشتم تا فهمیدم چطوری شده. هرچند وقتی فهمیدم دیدم چه راحته. صفحه ورودی اون کاملا مثه صفحه تبلت هاس و اپلیکیشن هایی که روی اون صفحه هست متاسفانه فقط برای یوزری کار میکنه که اکانت ایمیل مایکروسافت را داره. اما یه سری کارهای ساده سخت شده مثلا یه خاموش کردن ساده کلی سخت شده. سرعت بالا اومدن ویندوز هم خیلی خوبه. حالت hibernate برای خاموش کردن وجود نداره. البته شنیده بودم که shut down این ویندوز چیزی بین hibernate و shut down کردن بقیه ویندوزهاست.
چیزی که برام آزار دهنده بود این بود که نتونستم کرکش کنم. امیدوارم در روزهای آینده بشه.
 
Office 2013
بیشترین چیزی که به من حال داد نوع کرک کردنش بود. اولین بار که این مدلی کرک میکردم. باید با اسکایپ به دفتر مایکروسافت تلفن میزدم و کدم را میزدم اونم برام کد فعال ساز را میخوند. خیـــــــــــلی جالب بود.
اما از مجموعه آفیس، من Excel و Word و Project را یه مقدار کار کردم که از لحاظ گرافیکی که واقعا بهتر شده اما کارهای سنگین نکردم که ببینم سرعتش هم خوب شده یا نه. از نظر جای ریبون ها و آیکن ها هم فرقی نکرده. هرچند قبلا هم خونده بودم بیشترین تغییرات آفیس در Outlook هستش.
 
در آخر باید بگم که ویندوز 8 به دلم ننشست ولی آفیس 2013 را دوس داشتم.
جمعه ۳ آذر ۱۳٩۱ || ٤:۳٠ ‎ب.ظ || نظرات () ||


 نویسنده : سین سین