فیلم فجر با طعم مهمانی

خب از دیشب، جشنواره فجر مثلا شروع شد! یعنی واقعا مثلا شروع شد. از سرکار ساعت 4:45 فرار کردم که به جشنواره برسم!  چون ساعت 7 سیدمحسن دوستای دانشگاهی را به مناسبت عروسیش خونشون دعوت کرده بود. منم تصمیم گرفتم که فقط فیلم ساعت 6 را ببینم و با 1 ساعت تاخیر برم خونشون.
فرقی که جشنواره امسال با سال های قبل داره اینه که مثلا تو سینما ساحل میشینم و هر 3 تا فیلم اون روز که تو شهرمون هست را تو همون سینما میبینم. سال های قبل 3 تا فیلم تو 3 تا سینمای مختلف بود و مجبور بودم برای دیدن فیلم ها در هر سانسی به یکی از سینماها برم که کار خرید بلیط را سخت میکرد.
دیشب تصمیم گرفتم فیلم "یک، دو، سه،...، پنج" را ساعت 6 تو سینما خانواده ببینم. 5 دقیقه به 6 بود که رسیدم لب سینما. میبینم وا چرا هیچ کس نیست؟ یعنی اینقدر استقبال کمه؟ بعد رفتم کنار گیشه میبینم درش بسته‌اس. دوباره تعجب کردم. خلاصه رفتم پیش یه آقایی که کنار در سینما ایستاده بود. پرسیدم فیلم را پخش نمیکنید؟ گفت فیلم صدا نداره! گفتم یعنی چی؟ گفت مثلا صدای راه رفتن یا بستن در میاد ولی به دیالوگ که میرسه صدا نداره!! بعدم گفت سینما ساحل هم همین مشکل را داشته ولی انگار اونها مشکل را رفع کردن و ساعت 7 فیلم را پخش میکنن. اما سینما سپاهان مشکلی نداره.
خلاصه من دیدم فیلم سینما سپاهان تو اون ساعت را که دوس ندارم برم. میموند سینما ساحل. سریع رفتم اونجا میبینم دوباره در گیشه‌اش بسته اس، مسئول گیشه هم گفت ساعت 8 بلیط میفروشه. نفهمیدم که شایعه مشکل داشتن صدا تو این سینما هم واقعیت داره یا نه ولی در هر صورت تصمیم گرفتم که بی خیال جشنواره بشم و برم حداقل به مهمونی برسم.
سریع برگشتم خونه و لباس عوض کردم و طبق قرار قبلی که بچه ها گذاشته بودن خودم را ساعت 7 نزدیکای خونه سیدمحسن رسوندم.
واقعا آدم لذت میبره این جمع های دوستانه را میبینه. سه نکته داشت این جمع که یکیش سورپرایزم کرد. یکیش گیر دادن بچه ها به من که چرا زن نمیگیرم و منم طبق معمول بی خیال فقط میگم باشه. و نکته بعدیش ازدواج حجت که سورپرایز خوبی بود. البته هنوز عقد نکرده ولی داره اتفاقاتی میفته. نکته سوم هم تعداد متاهلین بود که از مجردها بیشتر شده بود (5 متاهل درمقابل 3 مجرد).
مهمونی دیشب اولین مهمونی بود که جمع بچه های دانشگاه با خانم هاشون اومده بودن. تا باشه از این مهمونی ها.
امشب هم جشنواره نرفتم. همه فیلم های امشب از بخش "نگاه نو" بود که ترجیح دادم نرفم. فردا هم نمیرم چون باز هم فیلم شاخصی نداره. پول که علف خرس نیست نیشخند
/ 0 نظر / 27 بازدید